Kredyty hipoteczne to zdecydowanie najdłuższe w procesowaniu formy finansowania. Proces przyznawania pożyczki trwa zwykle minimum kilka dni, a dodatkowe wydłużenie formalności wynika również z konieczności oceny przedmiotu zabezpieczenia. Banki mają swoje preferencje w obszarze udzielania kredytów pod nieruchomości. Dlatego też doradztwo doświadczonego specjalisty stanowi dużą wartość dodaną.

proces

 

Nie masz pieniędzy na wkład własny? Banki akceptują nie tylko pieniądze

Chcesz kupić mieszkanie na kredyt, ale nie masz odpowiedniej ilości gotówki na wkład własny? Nie jesteś na straconej pozycji. W 2017 r. wkład własny wzrośnie do 20 proc. Nie oznacza to, że nie będzie można zaciągnąć kredytu w wysokości 90 proc. wartości nieruchomości. Warunkiem jest ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Pamiętajmy przy tym, że często im wyższa jego wartość, tym niższe oprocentowanie czy prowizja za udzielenie kredytu.

„Należy pamiętać, że wkład własny nie może być kredytowany. Musi to być kapitał, który został zgromadzony przez klienta

Jako wkładu własnego nie trzeba jednak wskazywać koniecznie gotówki. Banki uznają również oszczędności zgromadzone na indywidualnym koncie emerytalnym, indywidualnym koncie zabezpieczenia emerytalnego lub książeczce mieszkaniowej. W grę wchodzi także inne mieszkanie klienta nieobciążone hipoteką, ale też działka, na której będzie budowany dom. Oprócz tego akceptowane są wpłaty na poczet nabycia nieruchomości dokonane na rzecz dewelopera oraz dofinansowanie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.