Zalety umowy na wyłączność.


Podpisuj
ąc umowę na wyłączność klient ma pewność, że pośrednik dołoży wszelkich starań, aby transakcja zakończyła się sukcesem na najkorzystniejszych warunkach.

Z drugiej strony pośrednik ma pewność, że otrzyma wynagrodzenie za swoją pracę i zaangażowane pieniądze na reklamę.

W takiej sytuacji pośrednik wykorzystuje pełną gamę możliwości marketingowych. Koszt reklamy oferty na rynku, nie jest kosztem klienta – tylko kosztem pośrednika.

W szczególności podaje w reklamie dokładną lokalizację  i umieszcza zdjęcia nieruchomości. Pośrednik bowiem niczym nie ryzykuje.

Za sprzedaż odpowiada przed klientem jedno Biuro Nieruchomości – to które sobie wybrał i do którego ma zaufanie.

Na rynku nie pojawiają się więc różne ceny na tą samą nieruchomość.

Klient oszczędza czas, kontaktując się tylko z jednym pośrednikiem, ma zatem lepszą kontrolę nad procesem sprzedaży.

Nie traci czasu na kontakty z wieloma Biurami Nieruchomości.

Pośrednik zadba o zgodność transakcji z prawem i podejmie działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa transakcji.

W przypadku umowy na wyłączność  pośrednik poświęca swój czas i pieniądze, nie pobierając żadnej zaliczki. W związku z tym klient zgłaszający ofertę na wyłączność zobowiązuje  się zapłacić pośrednikowi prowizję w każdej sytuacji, jeżeli tylko w trakcie trwania umowy nieruchomość będąca przedmiotem oferty zostanie sprzedana lub wynajęta. Względnie, jeżeli nieruchomość zostanie sprzedana (wynajęta) nawet po terminie obowiązywania wyłączności lecz klientowi, który oglądał nieruchomość w trakcie trwania umowy. Innymi słowy, w tym przypadku, nie ma żadnego znaczenia w jaki sposób klient dotarł do właściciela. Wystarcza sam fakt zaistnienia transakcji, w okresie trwania wyłączności, aby wynagrodzenie pośrednikowi się należało.

Biuro Nieruchomości  przy Umowie na wyłączność musi wykonać wiele czynności, między innymi: sprawdzić stan prawny nieruchomości, sprawdzić stan zadłużenia nieruchomości – jeżeli takie zadłużenie występuje.

Określamy aktualną wartość rynkową nieruchomości. Sprawdzamy i wykonujemy dokładny opis stanu fizycznego i technicznego nieruchomości wraz ze sesja zdjęciową nieruchomości

Sprawdzamy posiadane przez klienta dokumenty i ustalamy jakie będą potrzebne do zawarcia transakcji oraz pomagamy zorganizować pozyskanie koniecznych dokumentów.

 Wprowadzamy ofertę do Systemu Oferowania Nieruchomości, aby udostępnić jej sprzedaż innym pośrednikom.

Wykupujemy powierzchnię reklamową w portalach ogłoszeniowych oraz wykonujemy niezliczone ilości telefonów dla zaproponowania ofert klientom.

Dbamy o bezpieczne przeprowadzenie transakcji i rozliczenie klientów.

Pomagamy w przekazaniu nieruchomości kupującemu.